Topné elementy, měření a regulace teploty, termokamery a pyrometry

Farmaceutický průmysl

Měření teploty v medicíně a biologických vědách

V medicíně a biologických vědách odvádí bezkontaktní měření teploty drahocenné služby, např. při tepelně citlivém zpracování, stejně jako ve výrobě a výzkumu. Naše Infračervené teploměryTermální kamery a zejména Pyrometr CSmed jsou speciálně uzpůsobeny pro použití v lékařských přístrojích a jsou využívány stejně jako výrobci lékařských přístrojů, tak i samotnými lékaři. Využívají se například při výrobě skleněných stříkaček, sterilizaci skleněných lahví, terapii chladným šokem nebo při sledování teploty v laboratořích. Optris tak vždy nabízí vhodné řešení pro spolehlivé měření teploty v lékařské technice.

Potřebujete poradit s Vaší aplikací? Kontaktujte naše aplikační inženýry! Ti Vám pomohou při výběru vhodného měřicího přístroje.

Výroba skleněných stříkaček

Hypodermic needle on white background. ampula; anesthetic; antidote;

Při výrobě skleněných stříkaček se lepí jehla do skleněné rourky. Tento proces běží při teplotě cca 125 °C. Pro sledování a řízení procesu, a pro zajištění kvality stříkaček, se používají bodově měřící pyrometry, které jsou vhodné zejména pro kontinuální sledování teploty rychlých procesů.
Doporučený přístroj: Infračervený teploměr optris CTfast LT

Termoformování individuálně přizpůsobené ochrany úst

Doctor Presenting a Mouth Guard

Při výrobě ochrany úst je na začátku výroby nutné plastovou fólii nahřát infrazářičem na správnou teplotu. Tuto teplotu hlídají pyrometry a řídí nahřívací fázi, takže je zajištěna optimální teplota pro formování. Protože jen tak odpovídá ochrana úst kvalitativním nárokům výrobce.
Doporučený přístroj: Infračervený teploměr optris CS LT

Teplota při sterilizaci skleněných lahví

Aby bylo možné vyrobit sterilní skleněné lahve pro farmaceutické produkty, je důležitá sterilizace při určité teplotě. Správná teplota se nastavuje a sleduje bodovým Pyrometrem na sklo.

Doporučený přístroj:
 Infračervený teploměr optris CT G5

Terapie chladným šokem

Terapie chladným šokem se stále častěji používá například pro ošetření sportovních úrazů, zánětů nebo tuhnutí svalů. Během tohoto ošetření má nejvyšší význam precizní sledování teploty, neboť hrozí poškození pokožky pacienta příliš nízkou teplotou.  

Doporučený přístroj: Infračervený teploměr optris CS LT