Topné elementy, měření a regulace teploty, termokamery a pyrometry

Automobilový průmysl

Měření teploty v automobilovém průmyslu

Při měření teploty v automobilovém průmyslu jde o možnost sledování teploty procesů v různých výrobních krocích a o individuální regulaci. Speciálně pro tuto oblast vyvinul Optris řadu infračervených senzorů a termálních kamer, díky kterým je zajištěna bezvadná kvalita výrobků, jsou redukovány zmetky a výrobní procesy mohou být dále optimalizovány.

Tepelné tvarování dílů exteriéru automobilů

Největším úkolem pro výrobu vnějších dílů automobilů je zajištění nepřetržitého sledování teploty. Už ve zkušební výrobě je nutné nepřetržité měření teploty pro optimalizaci procesu a maximalizaci jak kvality, tak objemu sériové výroby.

Doporučené zařízení: Termální kamera Optris PI 

Laminování interiérů

Interiér automobilu je při procesu laminace částečně opatřený různými povrchovými dekory. Tyto procesy probíhají při cca. 120 °C – teplota dekoru je během této doby regulována a optimalizována. Všechna zařízení mohou být přídavně vybavena vzduchovou předsádkou, stejně jako ochranným pouzdrem.Doporučené zařízení: 
Infračervený teploměr optris CSmicro LToptris CT LT nebo
termální kamera Optris PI

Analýza závad automobilu

Ruční teploměry Optris usnadňují prohlídky automobilů. Závady brzd, topného systému nebo klimatizace mohou být proto snadno lokalizovány. Díky rychlému zjištění závady je možné věnovat vice času její opravě.


Doporučené zařízení: Ruční infračervený teploměr MSpro LT